górne tło

Uwikłanie - kryminał z Krakowem w tle

Plac Szczepański, Bulwary Wiślane, Planty  a także Zamek w Przegorzałach i Mały Rynek  to tylko niektóre krakowskie miejsca , które zagrały w najnowszej produkcji Jacka Bromskiego „Uwikłanie". Ogólnopolska premiera filmu  odbyła się wczoraj (30 maja) w Kinie Kijów. Koproducentem Uwikłania jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Film uzyskał wsparcie finansowe Regionalnego Fundusz Filmowego w Krakowie, którego środki pochodzą z budżetów Województwa Małopolskiego i Miasta Kraków.

Najnowszy film Jacka Bromskiego powstał w Studiu Filmowym Zebra. Na ekranie zobaczyć można całą  plejadę polskich gwiazd m.in. Maję Ostaszewską, Marka Bukowskiego, Olgierda Łukaszewicza, Andrzeja Seweryna, Krzysztofa Globisza, Krzysztofa Pieczyńskiego, Piotra Adamczyka, Danutę Stenkę i Krzysztofa Stroińskiego. Autorem zdjęć jest Marcin Koszałka - nagradzany m.in. za zdjęcia do filmów Pręgi, Rewers czy Senność.

Uwikłanie opowiada o tym, co musiałoby się wydarzyć, żeby w zwyczajnym człowieku obudzić zabójcę? Cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i uparta prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska) pochodzą z dwóch różnych światów, ale łączy ich namiętna przeszłość. Choć są jak ogień i woda będą musieli połączyć siły, żeby rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa. Para śledczych prowadząc najtrudniejsze w swoich karierach śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą…

Uwikłanie to kolejna – po Mistyfikacji i Małej Maturze 1947 - duża polska produkcja (dystrybutorem jest ITI Cinema) wspierana przez Krakowską Komisję Filmową. KKF zapewniła lokacje miejskie na potrzeby planu zdjęciowego, koordynowała pracę służb miejskich zabezpieczających plan, a także zaplanowała i zrealizowała zmiany w organizacji ruchu niezbędne do realizacji zdjęć. (WAŚ)