górne tło

Nowe deklaracje: apel MPO

MPO Kraków apeluje do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy nie otrzymali jeszcze nowych druków deklaracji odpadowych, o cierpliwość i oczekiwanie na dostarczenie formularza. Nowe druki są całkowicie wypełnione i zaopatrzone w kod kreskowy. Wystarczy je sprawdzić, podpisać i odesłać w opłaconej oraz zaadresowanej kopercie do siedziby MPO Kraków, bez konieczności osobistego stawiania się u zarządzającego systemem.

Przypomnijmy, że do właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej Krakowie, dostarczane są kompletnie wypełnione druki, zaś zarządcy nieruchomości wielorodzinnych otrzymują nowe formularze do wypełnienia. Dostarczaniem korespondencji zajmują się doświadczeni urzędnicy. W przypadku nieobecności właściciela próby ponownego dostarczenia są ponawiane kilkakrotnie. Jeśli do kogoś ostatecznie nie uda się skutecznie dostarczyć deklaracji – formularz zostanie przesłany pocztą.

Nie jest konieczne więc przychodzenie do MPO i wypełnianie nowej deklaracji. Natomiast, jeśli dane w dostarczonej, wypełnionej deklaracji są nieaktualne dane, należy zadzwonić 801 084 084 lub zgłosić się do siedziby MPO Kraków.

Bardzo sprawnie przebiega akcja wypełniania nowych formularzy w przypadku zarządców nieruchomości wielorodzinnych, którzy zaraz po otrzymaniu wzorów deklaracji odesłali nowe druki do MPO Kraków.

Przypomnijmy, że wypełnienie nowych deklaracji śmieciowych jest konieczne w związku z nowymi stawkami za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku.