górne tło

Rozpoczęły się Targi Edukacyjne w Krakowie

Wczoraj rozpoczęły się w Krakowie 13. Targi Edukacyjne, największa tego typu impreza na południu Polski.

W zeszłym roku Targi Edukacyjne odwiedziło 11 tys. osób. W tym roku w pierwszym dniu targów autobusy z uczniami z Kielc, Katowic i wielu miejscowości w Małopolsce przyjeżdżały już od wczesnych godzin rannych.

- Celem targów jest zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych i liceów, a także studentów z ofertami nauki w Polsce i za granicą. Ponadto prezentacje szkół są połączone z warsztatami. Jest też możliwość skorzystania z poradnictwa pracy oferowanego przez Urząd Pracy w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznych targów jest "Jak uczyć się z pasją" - mówi Katarzyna Mussur-Serafin, specjalistka ds. promocji.

Hala targowa została podzielona na stoiska. W jej centrum znajduje się Pole Mocy Twórczej - przez trzy dni odbywać się tam będą warsztaty obejmujące mozaikę artystyczną, rzeźbę w glinie, odlewy gipsowe.

Stoisko Muzeum Narodowego każdego dnia targów oferuje warsztaty malowania pisanek oraz haftu huculskiego (w ramach kooperacji targów z muzeami krakowskimi). Uczniowie Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia wykonują klasyczny masaż. Można też poddać się badaniu dermatoskopem wykrywającym nieprawidłowe zmiany skórne (znamiona, pieprzyki). Dla miłośników nowinek technicznych atrakcją będzie z pewnością prezentacja najnowszego produktu Microsoftu - Xboxa 360 Kinect.

Zagraniczne szkoły, które walczą o studentów z Polski, to m.in. Maastricht University, Copenhagen School of Design&Technology, Utrecht University oraz znana z kursów gotowania Le Cordon Bleu.

Pierwszy dzień Targów Edukacyjnych zakończył występ taneczny pierwszej klasy XXX LO im. Brata Alberta - A. Chmielowskiego. Przez kolejne dwa dni stoiska będą otwarte w godz. od 9 do 16.

js