górne tło

Głosuj na Kraków - ostatnie dni!

Krakowianie do dzieła! Im więcej głosów dostanie Kraków, tym wyższą wartość uzyska na planszy. Trwa ogólnopolskie głosowanie, w którym internauci z całej Polski decydują, które miasta znajdą się na planszy polskiej wersji gry Monopoly. Na razie Kraków ma piątą pozycję...ale wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Do 20 marca na stronie www.monopoly.pl, codziennie każdy może zagłosować na wybrane przez siebie miasto (Kraków). Wystarczy wejść na stronę, zarejestrować się, a po zalogowaniu zagłosować na Kraków (można także głosować za pomocą aplikacji na Facebooku). 22 miasta, które uzyskają największą liczbę głosów znajdą się na planszy polskiej wersji gry Monopoly. Im więcej kliknięć dostanie miasto, tym wyższa wartość na planszy, cenniejsze miejsce dla gracza oraz droższe domy i hotele, które zakupi podczas gry. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone pod koniec marca, a już we wrześniu będzie można kupić polską wersję słynnej gry.

Głosowanie na polską wersję gry Monopoly odbywa się w Polsce po raz pierwszy, swoje krajowe plansze mają m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Turcja, Francja, Włochy, Rosja i Wielka Brytania. Krakowa nie może zabraknąć w tej grze, dlatego codziennie (od 20 lutego przez cały miesiąc) na stronie www.monopoly.pl głosujmy na Kraków. Głosować może każdy, kto skończył 13 lat.

Grę Monopoly można kupić w ponad 100 krajach, przełożono ją na 37 języków, ma ponad 500 milionów fanów na całym świecie, a w zeszłym roku obchodzono jej 75 urodziny. Na rynku kolekcjonerskim powstało wiele wersji Monopoly, dla smakoszy wersja z czekolady, dla krezusów z brylantów.(Solga)