górne tło

Wystawowy hol magistratu

Hol Kamienny Magistratu (plac Wszystkich św. 3-4), z którego schody prowadzą do Sali Obrad Rady Miasta, pełni nie tylko funkcję komunikacyjną. Tradycją jest organizowanie w tym miejscu rozmaitych wystaw – zwykle, choć nie tylko,  związanych z bieżącymi wydarzeniami w mieście. Prezentowane są tutaj również prace pokonkursowe. Do 31 stycznia w Holu Kamiennym można obejrzeć wystawę prezentującą koncepcję Panteonu Narodowego przy Kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie.

W ubiegłym roku w Holu Kamiennym zorganizowano 19 wystaw. Można było obejrzeć m.in. wystawę pokonkursową na zagospodarowanie Placu Wolnica, wystawę fotograficzną Przewodników Tatrzańskich, ekspozycję związaną z dniami Tbilisi w Krakowie czy  prace rzeźbiarza - prof. Mariana Koniecznego. Obecna wystawa

- „Koncepcja św. Panteonu Narodowego przy kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie” prezentuje jak będzie wyglądał przyszły Panteon - obejrzymy rzuty, wizualizacje oraz opis etapów inwestycji.

Wystawy cieszą się zainteresowaniem nie tylko grup zorganizowanych ale też osób indywidualnych.

Magistrat udostępnia Hol Kamienny bezpłatnie – zarówno autorom wystawianych prac  jak i odwiedzającym. Ekspozycje można oglądać w godzinach otwarcia Urzędu Miasta, a więc od godz. 7:40 - 15:30. (KS).