górne tło

Koncert Noworoczny w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

Utwory Straussa, Bizeta i Mozarta znalazły się w programie Koncertu Noworocznego w wykonaniu Kameraty Krakowskiej pod dyrekcją Matthiasa Hermanna. Koncert odbędzie się 1 stycznia 2011 r. (sobota) o godz. 16:00 i 19:30 w Teatr im. Juliusza Słowackiego.

W koncercie udział weźmie także solistka Pia Liebhauser (mezzosopran). Artystka studiowała śpiew w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst „Mozarteum” w Salzburgu. Podczas studiów debiutowała jako Cherubino (Le nozze di Figaro) na festiwalu zamkowym w Friedrichshafen. Zaśpiewała wiele koncertów i recitali, m.in. z Süddeutschen Philharmonie Konstanz. Od 2000 r. jest członkiem chóru Staatsoper Stuttgart.

Dyrygent Matthias Hermann studiował teorię muzyki u Helmuta Lachenmanna, organy oraz dyrygenturę w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie a także germanistykę na Universität Stuttgart. Wykładowca na wielu kursach muzyki współczesnej (w Niemczech, Austrii, Polsce, Czechach oraz na Ukrainie). Autor książek na temat analizy dzieła muzycznego i autor wielu audycji radiowych. Jako kompozytor realizuje zamówienia od festiwali, zespołów i orkiestr. Jako dyrygent współpracował z ORTVE Madryt, RSO Wiedeń, Ensemble Modern, Lucerne Festival Orchestra, RSO Stuttgart, Staatsoper Stuttgart, SWR-Sinfonieorchester Freiburg und Baden-Baden, Tokyo Symphony Orchestra, Taipei National Symphony Orchestra, London Sinfonietta, SWR Vokal-Ensemble oraz z zespołami z Nowego Jorku, Brukseli oraz Krakowa.

Organizatorem koncertu jest Dom Kultury Podgórze oraz Teatr im. Juliusz Słowackiego. Dodatkowe informacje są dostępne m.in. na stronie www.dkpodgorze.krakow.pl. (KF)