górne tło

Kraków miastem literatury

W blisko trzydziestu krakowskich kawiarniach, instytucjach kultury, księgarniach i galeriach oraz punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków można znaleźć specjalną ankietę. Zebrane dzięki niej informacje zostaną wykorzystane we wniosku o wpisanie Krakowa na listę Miast Literatury UNESCO. Akcja potrwa do końca tego roku.

Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z Gazetą Wyborczą i Strefą Wolnego Czytania zachęcają o wpisanie w ankiecie pięciu powodów dla których Kraków jest miastem literatury. Uzupełnioną ankietę należy oddać obsłudze kawiarni, instytucji kultury i pozostałych miejsc w których będzie dostępna. Przygotowany do wypełnienia formularz można znaleźć także na stronie internetowej www.conradfestival.com oraz www.biurofestiwalowe.pl/aktualnosci/krakow-miastem-literatury.html.

Zebrane informacje zostaną wykorzystane we wniosku o wpisanie Krakowa na listę Miast Literatury UNESCO. Wśród osób, które podadzą co najmniej trzy powody, rozlosowane zostaną nagrody. Czekają: bilety do Podziemi Rynku oraz ufundowane przez Gazetę: zestawy książek z Kolekcji Gazety Wyborczej i gadżetów. Losowanie odbędzie się 10 stycznia 2011 r.

Prestiżowy tytuł Miasta Literatury UNESCO przyznany został dotychczas tylko czterokrotnie: Edynburgowi, Melbourne, Iowa i Dublinowi. Kraków chce dołączyć do tego grona i ugruntować swoją pozycję jednego z najważniejszych ośrodków literackich w Europie. Odbyły się już konsultacje merytoryczne w gronie wybitnych fachowców, teraz przyszedł czas na konsultacje społeczne, których częścią jest ankieta.


Zobacz gdzie znajdziesz ankietę Kraków miastem literatury:

Bunkier Sztuki - Plac Szczepański 3 A

Cafe Rękawka - ul. Brodzińskiego 4

Cafe Szafe - ul. Felicjanek 10

Camelot - ul. Św. Tomasza 17

Cheder Cafe - ul. Józefa 36

Dworek Białoprądnicki - ul. Papiernicza 2

Dym - ul. św. Tomasza 13

Famiga - ul. Lea 179

Frania Cafe - ul. Wrzesińska 6

Galeria Zderzak - ul. Floriańska 3

Gazeta Cafe - ul. Bracka 14

Herbaciarnia Czarka - ul. Floriańska 13

Instytut Cervantesa - ul. Kanonicza 12

Instytut Francuski - ul. Stolarska 15

Instytut Goethego - Rynek Główny 20

Klub Kombinator - os. Szkolne 25

Klub pod Jaszczurami - Rynek Główny 8

Księgarnia Akademicka - ul. Św. Anny 6

Księgarnia Bona - ul. Krupnicza 9/1

Księgarnia Korporacji Ha!art - Bunkier Sztuki, Pl. Szczepański 3a

Księgarnia Matras - Rynek Główny 23

Manggha - ul. Konopnickiej 26

Massolit Books & Cafe - ul. Felicjanek 4

Nowa Prowincja i Prowincja - ul. Bracka

Pijalnia Win Francuskich - ul. Ludwika Zamenhofa 6/1a

Satori Cafe Bistro - ul. Józefa 25

Stuba św. Jana - ul. Św. Anny 11

Wszystkie punkty sieci informacji miejskiej InfoKraków - ul. Szpitalna 25, ul. św. Jana 2, ul. Józefa 7, ul. Siostry Faustyny 3, ul. Powiśle 11, pl. Wszystkich Świętych 2, os. Słoneczne 16, Międzynarodowy Port Lotniczy w Balicach. (KF).