górne tło

Łukasz Orbitowski

ur. 26.10.1977 r.

Prozaik. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował opowiadaniem Diabeł na Jabol Hill, opublikowanym w pierwszym numerze miesięcznika "Science Fiction". Liczne nowele i opowiadania publikował na łamach almanachów wydawanych przez Związek Literatów Polskich (”Proza, proza, proza...”), Koło Młodych przy ZLP, a także w kwartalniku Krakowskiego  Klubu Artystyczno-Literackiego „Koniec Wieku”. Publikował opowiadania w czasopismach "Science Fiction", "Nowa Fantastyka", "Sfera", "Ubik". Jego opowiadanie Władca Deszczu znalazło się w antologii PL+50 pod redakcją Jacka Dukaja.

Opowiadania publikował w wielonakładowych miesięcznikach „Nowa  Fantastyka” i „Science Fiction”. Współpracuje z czasopismami „Ha!art” i „Nowy Wiek”. Jest autorem scenariusza do filmu fabularnego „Kpiarze”, w reżyserii P. Jaworskiego.

Za wydaną w 2007 r. powieść Tracę ciepło (Wydawnictwo Literackie) uhonorowany został Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca oraz otrzymał nominację do nagrody im. J. Zajdla. Jest również współtwórcą gry fabularnej Bakemono.

W latach 2006-2008 współpracował z "Przekrojem", od lipca 2010 jest felietonistą tego tygodnika.

 

Bibliografia

Opowiadania: