górne tło

Zima: uwaga na mróz

Zima nie odpuszcza. Meteorolodzy zapowiadają, że opady śniegu będą zanikać. Jednak ostrzegają, że znacznie obniży się temperatura.

W Krakowie po ostatnich opadach śniegu ulice są przejezdne, główne arterie są czarne i mokre. Nie zanotowano też większych problemów w komunikacji. Kierowcy proszeni są o dostosowanie jazdy do panujących warunków drogowych.

Według prognozy, opady śniegu będą zanikać. Teraz czeka nas znaczne ochłodzenie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiada, że jeśli prognozy synoptyków odnośnie temperatury sprawdzą się, na wybranych przystankach zostaną ponownie ustawione koksowniki.

Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie przypomina właścicielom, administratorom, dozorcom, przedsiębiorstwom, instytucjom i mieszkańcom domów o obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych w nieruchomościach przed oddziaływaniem ujemnych temperatur.

Przypadki nieszczelności sieci wodociągowej należy zgłosić  pod numery telefonów: dyspozytor MPWiK S.A. (ul. Senatorska 1), dyżur całodobowy (7 dni w tygodniu) tel. 12 42 42 303 lub 994 dla całego Krakowa , Infolinia (0800) 13 00 60, Fax 12 42 42 301.

Tymczasem miłośnicy zwierząt przypominają, że okres zimowy to niebezpieczna i trudna pora roku dla wolno żyjących kotów. Dlatego apelują do właścicieli i administratorów krakowskich budynków: pomóżmy znaleźć dzikim kotom schronienie przed zimnem i mrozem, uchylmy w zimie choć część okienek w piwnicach lub innych pomieszczeniach gospodarczych. (M).