górne tło

Bilety MPK kupimy przez komórkę

Od poniedziałku, 6 grudnia, pasażerowie mogą kupować bilety na autobusy i tramwaje przez komórkę. Dzięki usłudze moBilet wystarczy posiadać telefon komórkowy, by nie martwić się brakiem drobnych,  kolejkami do kiosku czy automatu Krakowskiej Karty Miejskiej.

Aby zakupić bilet przez komórkę należy zainstalować na telefon specjalną aplikację. Dzięki uruchomionej usłudze krakowianie będą mieli możliwość wygodnego nabycia biletu przez komórkę w każdym miejscu i o każdej porze, przez 24 h na dobę. Z usługi korzystać będą mogli klienci wszystkich operatorów sieci komórkowych.

Zakup biletu za pomocą telefonu komórkowego jest banalnie prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.mobilet.pl i pobrać na aparat specjalna aplikację. Później należy zasilić elektroniczne konto dowolną sumą pieniędzy. Od tego momentu możemy kasować bilety przy pomocy telefonu. Jak to zrobić? Po wejściu do pojazdu trzeba wybrać w aplikacji moBilet rodzaj biletu i linię jaka nas interesuje i gotowe!

Przez komórkę kupimy wszystkie rodzaje biletów miejskich i aglomeracyjnych tj.: jednoprzejazdowych (dla 1 osoby i grupowych) oraz wieloprzejazdowych (15 min, 60 min., 90 min., 24h, 48h, 72h, tygodniowych, weekendowych rodzinnych). Sprzedażą nie będą objęte tylko bilety okresowe.

Z kolei w lutym mieszkańcy Krakowa dostaną będą mieli możliwość skorzystania z drugiego systemu, przygotowanego przez firmę z mPay (www.mpay.pl), który już od jakiegoś czasu działa w krakowskich parkomatach. (M).