górne tło

Lato w szkole

Do I edycji projektu „Lato w szkole 2013" organizowanego przez Miasto zgłosiło się 60 szkół w tym 3 szkoły specjalne. Wstępnie szacuje się, że z zajęć organizowanych przez szkoły może skorzystać około 3,5 tys. dzieci i młodzieży.

60 szkół, w tym 3 specjalne zadeklarowały chęć opieki nad dziećmi i organizowanie zajęć w ramach I edycji akcji „Lato w szkole 2013". W większości będą to zajęcia sportowo-rekreacyjne, artystyczno-plastyczne, basen, gry sportowe i nauka tańca. Część szkół zaoferowała też organizację wycieczek po Krakowie. Niektóre placówki przygotowały też specjalną ofertę programową dla najmłodszych dzieci m.in. „Wyprawę do Krainy Smerfów" , „Podróże przez kontynenty", czy „ W świecie rycerskim".

Najwięcej szkół (90 proc.) zgłosiło chęć zorganizowania zajęć się w okresie pierwszych dwóch tygodni wakacji. Większość placówek oferuje opiekę przez tydzień. Są jednak i takie szkoły, które zaplanowały udział w akcji przez kilka tygodni wakacji. Na podstawie złożonych deklaracji przewiduje się, że liczba dzieci i młodzieży mogących skorzystać z oferty lata w szkole wynosi ok. 3,5 tys.

Mimo że formalnie termin składania deklaracji minął 4 czerwca nadal można zgłaszać się do udziału w akcji. „Zależy nam, aby jak największa liczba dzieci, którzy nie wyjeżdżają z Krakowa, mogła w sposób wartościowy spędzić wolny czas" – mówi Anna Okońska-Walkowicz, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Lista szkół