górne tło

Udostępniamy krakowskie orliki młodym sportowcom

Podstawę programu „Animator Sportu” stanowi bogata oferta zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Regularne treningi zachęcają najmłodszych do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozbudzają w nich pasję do uprawiania sportu. Zajęciom towarzyszy mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. 

Dla wszystkich uczestników przygotowane są treningi m.in. piłki nożnej, piłki siatkowej czy tenisa. Obok tradycyjnych sportów, każdy może spróbować swoich sił w crossmintonie czy unihokeju.

Program powstał, aby upowszechniać aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Tempo i intensywność zajęć dostosowane są do kondycji oraz umiejętności uczestników. Ćwicząc i rywalizując dzieci i młodzież integrują się ze sobą. Sporty drużynowe uczą najmłodszych skutecznej współpracy z koleżankami i kolegami na boisku. Pokazują, jak ważna w każdym zespole jest dobra atmosfera i tzw. „team spirit”. Celem programu jest również przeciwdziałanie zjawiskom agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia pokazują młodym uczestnikom, jak istotną rolę pełni sport w rozładowywaniu negatywnych emocji.

Treningi odbywają się na wybranych obiektach, które powstały w wyniku realizacji programu inwestycyjnego „Moje Boisko ORLIK 2012". Prowadzą je doświadczeni trenerzy i animatorzy. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków, a program realizuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków "Wschód”. Placówka pozyskała dofinansowanie do zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zajęcia prowadzone przez animatorów rozpoczęły się od marca i potrwają do końca listopada 2022 r., wg. miesięcznych harmonogramów realizacji programu.

Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w programie. Świetna zabawa i mnóstwo ruchu gwarantowane!