górne tło

Bilety komunikacji przez komórkę

Miasto podpisało umowę z firmami moBilet i mPay, które umożliwiają zakup biletów komunikacji miejskiej przez komórkę. Nowa usługa będzie dostępna od 6 grudnia.

Od 6 grudnia pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie za bilety będą mogli zapłacić przy pomocy swojego telefonu komórkowego. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podpisał umowę w tej sprawie z operatorami innowacyjnego rozwiązania.

Już za niecały miesiąc każdy pasażer będzie mógł kupić bilet komunikacji miejskiej korzystając ze specjalnej aplikacji zainstalowanej w jego telefonie. Dzięki uruchomionej usłudze krakowianie będą mieli możliwość wygodnego nabycia biletu przez komórkę w każdym miejscu i o każdej porze, przez 24 h na dobę. Z usługi korzystać będą mogli klienci wszystkich operatorów sieci komórkowych.

W obydwu systemach odbywać się będzie sprzedaż wszystkich rodzajów biletów miejskich i aglomeracyjnych tj.: jednoprzejazdowych (dla 1 osoby i grupowych) oraz wieloprzejazdowych (15 min, 60 min., 90 min., 24h, 48h, 72h, tygodniowych, weekendowych rodzinnych). Sprzedażą nie będą objęte tylko bilety okresowe.

Rozwiązanie zapewni pasażerom lepszy dostęp do biletów komunikacji miejskiej nie tylko w Krakowie, ale również w innych miastach polskich, u których działają systemy wdrażane w Krakowie. Dla przykładu elektroniczne bilety komunikacji miejskiej można już zakupić m.in. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie, Olsztynie czy GOP-ie.

Więcej informacji: www.mobilet.pl, www.mpay.pl. (M)