górne tło

Wylicytuj siedzibę dla swojej firmy

Zarząd Budynków Komunalnych przeprowadza aukcje, podczas których można wylicytować atrakcyjnie położone lokale pod działalność gospodarczą. Najbliższa okazja do wynajęcia lokalu w drodze licytacji będzie 30 listopada.

W ofercie ZBK znajdują się lokale użytkowe (prywatne oraz gminne) położone zarówno w ścisłym centrum miasta, jak i w innych częściach Krakowa, m.in. w Nowej Hucie. Są to zarówno lokale o charakterze typowo handlowym - położone w głównych ciągach handlowych, lokale, które mogą być przeznaczone na biura - położone na piętrach oraz lokale typowo usługowe.

Osoby, które chcą prowadzić firmę w centrum Miasta w ofercie ZBK znajdą m. in. lokale przy Placu Szczepańskim 6, przy ul. Dietla 29, ul. Czarnowiejskiej 21, Batorego 2

(7 lokali). Z kolei lokale w Nowej Hucie położone są m.in. na os. Słonecznym, os. Uroczym 5, os. na Wzgórzach.

Ceną wywoławczą do licytacji czynszu za 1 m²  będzie stawka najwyższa ze zgłoszonych w ofercie na dany lokal użytkowy. Deklarowana stawka nie może wynieść mniej niż kwota określona w regulaminie aukcji. Minimalna kwota przewidziana regulaminem uzależniona jest od rodzaju deklarowanej działalności i strefy miasta, w której znajduje się dany lokal.

Aukcja rozpocznie się  30 listopada o godz. 10 w siedzibie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, os. Złotej Jesieni 14 (sala konferencyjna – III piętro). Warunkiem udziału w aukcji jest złożenie oferty do 29 listopada do godz. 11 oraz dokonanie wpłaty wadium  do 29 listopada do godz. 9:30. Informacji dotyczących zasad przeprowadzenia aukcji udziela Referat Lokali Użytkowych   i Fortów Zarządu Budynków Komunalnych, pod numerem telefonu 12 616-6154, 12 616-6155. Więcej informacji znajduje się pod adresem internetowym www.zbk.krakow.pl oraz na tablicach ogłoszeń w Wydziale Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Krakowa oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych. (KS).