górne tło

Eurocities Wydarzenia w 2008 roku

 

 

 

► W Lyonie (Francja, 5-8 marca 2008 r.), gdzie odbyły się wspólne obrady Forum Kultury i Forum Nauki miast zrzeszonych w Eurocities. Głównym tematem obrad były: NOWE PRAKTYKI W OBSZARZE KULTURY I W ZAKRESIE DOSTĘPU DO WIEDZY, DZIĘKI DIGITALIZACJI.


► W Beyoğlu/Istambuł (Turcja, 16-19 października 2008 r.) zorganizowano spotkanie poświęcone polityce kulturalnej i dialogowi międzykulturowemu, a także metodom stymulowania interesującej współpracy kulturalnej pomiędzy kilkoma miastami. W trakcie spotkania Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawił prezentację na temat elementów strategii Krakowa w zakresie rozwoju uczestnictwa w kulturze.

► Ponadto, przedstawiciele Miasta uczestniczyli także w jednym spotkaniu grupy warsztatowej Forum Kultury Stowarzyszenia Eurocities w Rydze (Łotwa, 10-13 lipca 2008 r.), zajmującej się strategią rozwoju uczestnictwa w kulturze. Program spotkania poświęcony był dialogowi międzykulturowemu - „Mieszkając/żyjąc razem w Europie" („Living together in Europe") i włączony został w wydarzenia odbywającego się wówczas w Rydzie 24. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i 14. edycji Święta Tańca w Rydze.