górne tło

Więcej autobusów i tramwajów na cmentarze już w ten weekend

To dobra informacja dla tych, którzy groby bliskich i znajomych chcą odwiedzić już w ten weekend. Miasto uruchomiło więcej tramwajów i autobusów, które dojeżdżają do największych krakowskich nekropolii.

W weekend 23 i 24 października według specjalnego rozkładu jazdy kursuje tramwaj linii 2 (od 10 do 15). Dodatkowo uruchomiona jest linia specjalna nr 92 na trasie Bronowice Małe – Cmentarz Rakowicki.

Więcej jest też połączeń autobusowych. 23 i 24 października według specjalnych rozkładów jazdy od 8 do 18 kursują autobusy nr 105 (405) i 184. Trasa jest przedłużona do drugiej bramy cmentarza przy ul. Powstańców. W godzinach od 10 do 15 według specjalnego rozkładu jazdy jeździ autobus 107. Uruchomione są dodatkowe linie autobusowe nr 904 (Dworcowa – Cmentarz Prokocim – Cmentarz Bieżanów – Bieżanów Nowy), 906 (Cmentarz Batowice – Cmentarz Mogiła – Cmentarz Grębałów) i 931 (Bronowice Małe – Cmentarz Rząska). Została uruchomiona nowa stała linia autobusowa nr 417 wykonująca przewozy w soboty i święta na trasie: Łuczanowice - Ruszcza Cmentarz (przez tunel pod linią kolejową).

Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej w najbliższy weekend można znaleźć na stronie www.zikit.krakow.pl. (M).