górne tło

Jak Plac Centralny im. Ronalda Reagana może służyć jego mieszkańcom

Spacerem studyjnym po Placu Centralnym rozpoczęło się 4. spotkanie Lokalnej Grupy Działania projektu Zrównoważone zarządzanie dysonansowym dziedzictwem Krakowa na przykładzie Nowej Huty – ARCHETHICS” (URBACT IV), które odbyło się 7 maja 2024 r.

O historii i planowanych przemianach tego miejsca na przestrzeni minionych lat opowiedział ponad 20 uczestniczkom i uczestnikom pan Roman Marcinek – zewnętrzny ekspert projektu. Następnie w siedzibie Muzeum Nowej Huty odbyła się giełda pomysłów na realizację testowych działań mających na celu ożywienie przestrzeni Placu Centralnego oraz aktywizujących i integrujących mieszkańców tej najmłodszej dzielnicy Krakowa. W wyniku burzliwej dyskusji i ogromnego zaangażowania oraz kreatywności przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania (ULG) powstał pomysł, który pomoże przetestować, jak dysonansowe dziedzictwo może służyć kolejnym pokoleniom, a Plac Centralny ma potencjał stać się przyjaznym obszarem dla jego mieszkańców.              
Więcej informacji o wydarzeniu przekażemy już niebawem. Dziś już jednak możemy zdradzić, że działania testowe realizowane w ramach projektu ARCHETHICS będą częścią tegorocznej edycji Zajrzyj do Huty i obchodów 75-lecia powstania Nowej Huty.