górne tło

Wings for Life - pierwszy oficjalny AppRun Garmin | krakowskie Błonia 05.05.24

Już 5 maja o 13:00 startuje w Wings for Life World Run - Światowy bieg dobroczynny dla wszystkich, w którym 100% wpisowego przeznaczane jest na badania nad rdzeniem kręgowym i znalezienie skutecznej metody jego leczenia. Garmin jako wieloletni partner Wings for Life organizuje w tym roku pierwszy oficjalny AppRun Garmin x Wings for Life na krakowskich Błoniach.

Wings for Life World Run to globalny bieg przeznaczony zarówno dla biegaczy, jak i uczestników na wózkach. Zamiast dążyć do mety, zawodnicy ścigają się z wirtualnym Samochodem Pościgowym. W ramach jedenastej edycji Wings for Life World Run, która odbędzie się 5 maja 2024, uczestnicy startujący w Polska będą mogli także pobiec razem w Kraków.

Bieg startuje dokładnie o 13:00:00. Wirtualny Samochód Pościgowy wyruszy w pogoń 30 minut po starcie z początkową prędkością 14 km/h, a następnie będzie stopniowo zwiększać tempo jazdy, aż do chwili wyprzedzenia ostatnich zawodników. 100% wszystkich datków i opłat startowych zostaje przekazane bezpośrednio na projekty badawcze nad rdzeniem kręgowym.

Również w tym roku Garmin Polska wspiera bieg, dodatkowo organizując pierwszy oficjalny AppRun Garmin x Wings for Life na krakowskich Błoniach jako alternatywa dla tych, którzy nie załapali się podczas 9-cio minutowej rejestracji na bieg flagowy w Poznaniu.

Dołącz do drużyny Garmin Polska w aplikacji Wings For Life i wesprzyj zbiórkę na badania dot. leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego.

Facebook Garmin Polska

Trasa

Pętla po Krakowskich Błoniach o długości około 3,5 km. Jest to trasa idealna dla każdego, asfaltowa nawierzchnia bez podbiegów, na której zarówno amatorzy, osoby na wózkach jak i profesjonaliści mogą zaliczyć dobry bieg.

Uczestnicy na wózkach

5 maja 2024 uczestnicy na wózkach inwalidzkich wystartują na tej trasie ramię w ramię z biegaczami. Jedyny warunek: uczestnicy na wózkach muszą korzystać wózków inwalidzkich do użytku codziennego.

Więcej informacji na stronie organizatora biegu Wings For Life