górne tło

Zostali nagrodzeni za dobroć i wielkie serce

Kierowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz dyżurny Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie zostali docenieni za swoją bohaterską postawę przez Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa, Artura Buszka. Zostały im wręczone pisemne podziękowania. 

3 kwietnia w godzinach wieczornych na moście Grunwaldzkim młoda kobieta skoczyła do Wisły. Po otrzymaniu komunikatu w tej sprawie Dyżurny Policji Wodnej w Krakowie podjął się natychmiastowej akcji ratunkowej i popłynął motorówką we wskazany rejon rzeki. Dzięki, szybkiej i zdecydowanej reakcji asp. szt. Wojciecha Zięby kobietę udało się uratować. - Praca w Policji wymaga odwagi, zaangażowania i ciągłej gotowości niesienia pomocy bliźniemu. Jednak nie każdy gotów jest w jednej chwili poświęcić wszystko, podjąć ryzyko i uratować osobę w potrzebie, której grozi nie tylko niebezpieczeństwo, ale nawet śmierć. Pan uczynił to bez wahania, dowodząc przy tym, z jaką dumą nosi mundur oraz ile znaczy dla Pana honor policjanta. To świadectwo oddania powziętej przez Pana misji, zamiłowanie i pasja do wykonywania codziennych obowiązków, jak też wzór do naśladowania dla innych funkcjonariuszy –wyraził wdzięczność wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Tego samego dnia w innej części miasta w trudnej sytuacji znalazła się starsza pasażerka linii autobusowej nr 130. Seniorka była ubrana w piżamę i okryta kocem. Marcin Ćwierz, kierowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego bez chwili wahania udzielił pomocy zagubionej kobiecie. - Doceniam zarówno fakt przekazania starszej Pani pod skrzydła patrolu Straży Miejskiej, jak też Pana pełną empatii i zaangażowania wzorową postawę. Udowodnił Pan, że praca kierowcy autobusu jest pełna wyzwań, wymaga zarówno koncentracji, jak też wiedzy, szybkości w działaniu oraz wielkiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo pasażerów. Serdecznie za to Panu dziękuję! – napisał w podziękowaniach Artur Buszek.