górne tło

Rozbudowa ul. Kocmyrzowskiej: zmiany w rejonie ul. Architektów

Od 24 kwietnia zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Kocmyrzowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Architektów – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Mają one związek z przebudową sieci wodociągowej w ramach rozbudowy wylotówki w kierunku Kocmyrzowa i Proszowic.

Zmiany są wprowadzane etapami i obejmują głównie zieleńce i chodniki. Niemniej wpływają też na ruch pojazdów poruszających się po skrzyżowaniu ulic Kocmyrzowskiej i Architektów.

W pierwszym etapie prace są wykonywane na zieleńcu wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej. Z uwagi na częściowe zajęcie chodnika, zostały wyznaczone tymczasowe drogi dla pieszych.

W kolejnych dwóch etapach nastąpi połówkowe zajęcie wjazdu na osiedle na wysokości budynku nr 20a, a ruch będzie kierowany przez uprawnionych pracowników budowy.

W ostatnim etapie nastąpi zamknięcie części chodnika na wysokości budynku nr 20a, a piesi będą kierowani na sąsiedni chodnik przy tym budynku. Nieczynny będzie fragment chodnika przy przystanku autobusowym – autobusy będą zatrzymywać się na jedni ul. Kocmyrzowskiej, a jako peron przystankowy będzie funkcjonować dotychczasowa zatoka dla autobusów.

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulic Architektów i Kocmyrzowskiej potrwają do końca maja.