górne tło

Ośrodek Ruczaj o krok od stanu surowego

Coraz bardziej zaawansowany jest stan budowy Ośrodka Ruczaj, filii Centrum Kultury Podgórza. Już w przyszłym miesiącu powinien zostać osiągnięty stan surowy.

Przypomnijmy, że Ośrodek Ruczaj, który będzie filią Centrum Kultury Podgórza to już kolejna realizacja Zarządu Inwestycji Miejskich w dziedzinie dzielnicowych domów kultury. Budynek będzie posiadać cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne. W części wejściowej budynku została zaprojektowana reprezentatywna spiralna klatka schodowa i recepcja. Centralną część obiektu zajmie wielofunkcyjna sala widowiskowa z 287 miejscami oraz sceną z przeznaczeniem na koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmowe i inne wydarzenia. Sala zostanie wyposażona w technologię sceniczną: m.in. mechanikę sceny, profesjonalne oświetlenie sceny oraz nagłośnienie przystosowane do tego typu przedsięwzięć.

 

Umowa na realizację Ośrodka Ruczaj została podpisania 1 lutego 2023 r. Parę tygodni później ZIM przekazał plac budowy wykonawcy – firmie P.B.P. „Łęgprzem” Spółka z o.o.

Zgodnie z umową realizacja kontraktu ma się zakończyć w połowie 2025 roku. Wartość umowy to 55 592 023 zł, w tym środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych 30 mln zł.