górne tło

„Wyłącz hejt – włącz szacunek” – konferencja oraz konkurs plastyczny

Hejt jest główną przyczyną samobójstw wśród dzieci i młodzieży, a liczba samobójstw wciąż rośnie. Ze zjawiskiem hejtu spotykamy się również w szkołach i poza nimi, dlatego w odpowiedzi na rosnący problem hejtu w przestrzeni cyfrowej i nie tylko, Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej zainicjowała akcję „Wyłącz hejt – włącz szacunek”. Do działań podejmowanych w ramach akcji zachęcana jest młodzież szkolna, wolontariusze i miejscowe władze.

W ramach akcji Fundacja Eltrox współpracuje również z policją oraz placówkami oświatowymi, podejmowane są również działania mające zapewnić wsparcie psychologiczne. W ramach akcji powstają materiały filmowe i edukacyjne, odbywają się prelekcje oraz zajęcia z młodzieżą.

Akcja ma charakter ogólnopolski i jest prowadzona cyklicznie. Dotychczas zorganizowano trzy edycje akcji. Pierwsza miała miejsce w Nowym Sączu w czerwcu 2023 roku, druga edycja odbyła się w Częstochowie w grudniu 2023 roku, a trzecia została zorganizowana w Rybniku w marcu br. W ramach akcji przeprowadzono również konkursy plastyczne dla młodzieży, zorganizowano sześć konferencji.

Czwarta edycja akcji – tym razem w Krakowie

Dziś, 27 maja czwarta edycja akcji „Wyłącz hejt - włącz szacunek” – tym razem w Krakowie. Obędzie się ona w Auli Wydziału Nauk Stosowanych Uczelni WSZiB znajdującej się przy ul. Armii Krajowej 8. Początek o godz. 9.00. Podczas konferencji ogłoszone zostaną również wyniki konkursu plastycznego przeprowadzonego w krakowskich szkołach podstawowych (szczegóły poniżej). Krakowską edycję akcji swoim patronatem objęła Komenda Miejska Policji w Krakowie, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Urząd Miasta Krakowa.

Konkurs plastyczny na plakat promujący akcję

Organizatorzy akcji zapraszają również uczniów krakowskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastyczny na plakat promujący akcję.

„Wyłącz hejt – włącz szacunek” – konferencja