górne tło

Strefa Nastolatka: warsztaty kreatywnego pisania Loesje

Dziś, 13 kwietnia w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbędą się warsztaty z serii Strefa Nastolatka – skierowane do osób w wieku 13–18 lat. Podczas sobotniego spotkania będą powstawać Loeseje.

Dwa razy w miesiącu w Centrum Kultury „Dworek Białoproądnicki” odbywają się spotkania Strefy Nastolatka. Dziś, 13 kwietnie o godz. 11.00 młodzi uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą wspólnie tworzyć niekonwencjonalne hasła.

Warsztaty Loesje pobudzą twórcze myślenie i zainspirują do zabawy schematami językowymi, metaforami i wieloznacznościami słów. Warsztaty są skonstruowane tak, aby jednocześnie stymulować aktywność całej grupy i dawać każdej osobie indywidualną możliwość swobodnego wypowiadania się na wszystkich etapach pisania.

Loesje

Loesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia. To imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

Dodatkowe informacje i zapisy na stronie Dworku Białoprądnickiego.