górne tło

Międzyszkolny Eko-Rajd, czyli przygoda z ochroną środowiska

Dziś, 22 kwietnia uczniowie szkół podstawowych z klas IV–VI mają okazję przeżyć niezapomnianą przygodę, uczestnicząc w Międzyszkolnym Eko-Rajdzie. To bezpłatne wydarzenie, które nie tylko integruje młodych ludzi, ale przede wszystkim uczy ich odpowiedzialności za naszą planetę. Zapisy trwają!

Eko-Rajd to czterogodzinny marsz, podczas którego uczestnicy, podzieleni na zespoły reprezentujące swoje klasy, nie tylko dotrą do mety, ale także zadbają o środowisko. Uzbrojeni w worki na śmieci, rękawice i mapki, młodzi ekolodzy wyruszą na trasę, na której czekać będą na nich punkty kontrolne z zadaniami z zakresu ekologii, recyklingu i ochrony przyrody.

To jednak nie wszystko. Spacer będzie lekcją pracy zespołowej i nauką poprzez zabawę, gdzie każda poprawna odpowiedź to punkt dla klasy. Ale Eko-Rajd to przede wszystkim akcja sprzątania terenów, przez które przejdą uczestnicy. Młodzi ludzie będą mogli skupić się na głównym celu – oczyszczaniu środowiska.

Na zakończenie rajdu zaplanowano integracyjne ognisko, które będzie okazją do refleksji nad wkładem każdego uczestnika w ochronę Ziemi oraz do zacieśnienia więzi między uczestnikami.

Podstawowe informacje o wydarzeniu:

Rejestracja: zainteresowani uczestnictwem w Eko-Rajdzie mogą zgłaszać swoje zespoły poprzez kontakt z organizatorem na adres email: ola.wyszynska@fundacjaecotravel.pl.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiej rejestracji! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa. Wpisuje się ono w obchody przypadającego w tym dniu Dnia Ziemi.