górne tło

Prezydent Krakowa wyróżniony w plebiscycie

Jacek Majchrowski został wyróżniony w plebiscycie na najbardziej popularnych włodarzy samorządowych w Polsce, organizowanym przez Portal Samorządowy. Laureaci rankingu wyłaniani są na podstawie liczby głosów oddanych przez czytelników serwisu. Prezydent Krakowa otrzymał tytuł Samorządowca Roku 2023.

„Plebiscyt cieszy się wciąż ogromnym zainteresowaniem i czytelnicy z niesłabnącym zaangażowaniem oceniają, punktują i komentują poczynania samorządowców. A dobrze wiemy, że miniony rok był bardzo trudny” – piszą organizatorzy.

W plebiscycie rywalizują włodarze oraz radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty oraz województwa. W sumie od 1 stycznia 2023 r. do 29 lutego 2024 r. serwis Portal Samorządowy zebrał ponad 1,4 mln głosów.

Tytuł Samorządowca Roku przyznawany jest sześciu najbardziej popularnym włodarzom – czytelnicy wybierają po dwóch laureatów w trzech kategoriach: prezydent miasta, burmistrz miasta oraz wójt gminy. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski dzieli w swojej kategorii zwycięstwo z prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym.