górne tło

Spotkanie z Mią Döring w Domu Utopii

Dziś, 3 kwietnia o godz. 18.00 w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii odbędzie się spotkanie z Mią Döring, pisarką i psychoterapeutką specjalizująca się w problemie traumy seksualnej. Autorką książki „Zwykła dziewczyna. Moja historia wykorzystania seksualnego i uleczenia traumy” opartej na jej osobistych doświadczeniach.

Mia Döring mieszka i pracuje w Dublinie. Publikowała eseje, prozę i materiały dziennikarskie w takich czasopismach jak „Litro Magazine”, „The Bohemyth”, „Ropes Journal” i „Huffington Post”. Książka pt. „Zwykła dziewczyna. Moja historia wykorzystania seksualnego i uleczenia traumy” (tytuł oryginalny: Any Girl) wydana w tym roku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca, jest oparta na jej biografii.

„Patrząc z zewnątrz życie Mii Döring nie wydawało się niczym niezwykłym, studiowała na renomowanej dublińskiej uczelni artystycznej zanurzonej w tętniącej życiem scenie społecznej. Jednak otaczający ją ludzie nie wiedzieli, że życie Mii nie było zwyczajne. W wieku szesnastu lat dziewczyna została wykorzystana seksualnie przez starszego mężczyznę. To doświadczenie otworzyło jej bezpośrednią drogę do świata prostytucji. Pozostawała w nim przez kilka lat, spotykając się z nadużyciami, przemocą i poniżeniem, ostatecznie porzucając go w wieku dwudziestu czterech lat”. – czytamy w opisie książki.

W literackich wspomnieniach Mia Döring dzieli się swoją niezwykłą historią, rzucając wyzwanie dominującemu dziś postrzeganiu prostytucji, które pochwala uprzemysłowione molestowanie seksualne kobiet i dziewcząt. Osobiste doświadczenia sprawiły, że zaangażowała się w walkę na rzecz praw kobiet doświadczających przemocy seksualnej i została psychoterapeutką specjalizującą się w temacie traumy seksualnej.

Organizatorem spotkania jest feministyczne Stowarzyszenia BEZ, oferujące bezpośrednią pomoc osobom z doświadczeniem prostytucji. Dom Utopii, jest współorganizatorem wydarzenia. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kuśnierkiewicz. Tłumaczenie na język polski zapewni Anna Obłękowska. Wstęp wolny!

Spotkanie z Mią Döring jest częścią cyklu spotkań z psychoterapeutkami i psychoterapeutami realizowanych w Domu Utopii wokół spektaklu „Padało” w reżyserii Anny Gryszkówny, który dotyka m.in. tematu traumy i zdrowia psychicznego. 13 kwietnia o godz. 10.30 odbędą się warsztaty pracy z ciałem pt. „Uważne ucieleśnienie”, które poprowadzi Alicja Gruszka-Nowak, certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Gestalt, a 26 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro pt. „Jak sobie radzić w niespokojnym świecie?”. Rozmowę poprowadzi Olga Brzezińska.

Więcej informacji i wejściówki: domutopii.pl i bilety.laznianowa.pl.