górne tło

Zostań operatorem ogrodu społecznego parcelowego

Przestrzeń na wynajem i miejsce na uprawę własnych roślin? To już niebawem będzie możliwe w ramach pierwszego w Polsce ogrodu społecznego parcelowego, który powstanie na działce przy ul. Orlej. By móc dobrze poprowadzić taki ogród, niezbędne jest wybranie jego zarządcy. W tym właśnie celu Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza, dziś, 9 kwietnia o godz. 17.00 do swojej siedziby. Do udziału w spotkaniu zachęca organizacje pozarządowe, spółdzielnie oraz firmy i konsorcja, które chcą podjąć współpracę z miastem i pełnić rolę operatora ogrodu społecznego parcelowego.

– Jako operatorzy takiego miejsca możecie wziąć udział w wyjątkowym projekcie, współtworzyć go, kształtować jego klimat, rozwijać swoją działalność społeczno-edukacyjną, a także promować idee wspierające kształtowanie „zdrowszych” miast – zachęcają do udziału w spotkaniu pracownicy ZZM.

Spotkanie w sprawie wyboru operatora odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17.00 w siedzibie ZZM.

Ogród społeczny parcelowy to połączenie idei ogrodów społecznych oraz ogrodów działkowych. Działka, na której zorganizowany zostanie ogród, podzielona będzie na cztery strefy:

Część planowanej infrastruktury (domek narzędziowy, układ rabat, ogrodzenie, przyłącz wody i prądu) zrealizowana zostanie w ramach działań pilotażowego projektu CoFarm4Cities. Zadaniem operatora będzie zarządzanie tą przestrzenią, organizacją działań integracyjnych i edukacyjnych oraz wypracowanie modelu biznesowego takiego miejsca.

Poznaj szczegóły – skontaktuj się z ZZM

Wszystkie organizacje zainteresowane współpracą i pełnieniem funkcji zarządcy społecznego ogrodu parcelowego proszone są o bezpośredni kontakt z ZZM na adres e-mail: biuro@zzm.krakow.pl.