górne tło

Kierunek – zieleń! ParkoBus ruszył w drogę

Już od kilku lat wspólnie podróżujemy ParkoBusem po wyjątkowych i często nieznanych zielonych miejscach w Krakowie. Wycieczki zaplanowane w tej edycji pokażą różnorodność świata przyrody, która w zależności od pory roku, potrafi wzbudzać ciekawość. Najbliższa wyprawa już 25 maja.

W tej edycji uczestnicy będą mieli do wyboru spacer lub zajęcia z nordic walking. Wycieczki są bezpłatne, ale obowiązują zapisy, które znajdą się na stronie internetowej Kraków w zieleni w zakładce „Wydarzenia”. Zapisy będą uruchamiane tydzień przed każdym wydarzeniem. Kolejna wycieczka już 25 maja.

Świat przyrody zaprasza do środka

Wycieczki ParkoBusu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Docieraliśmy do najodleglejszych miejsc naszego miasta, ćwiczyliśmy prawidłowe chodzenie z kijami nordic walking, a także zgłębialiśmy tajemnice fotografii przyrody. Każdego roku nasze wyprawy przybierały nieco inną formułę, więc i tym razem pojawiło się w programie wycieczek coś nowego.

Spokojnie, dalej będziemy podróżować do zielonych miejsc w naszym mieście. Tegoroczna edycja ParkoBusu w zieleni nosi podtytuł „Naturalne relacje”. Każda wyprawa, nie tylko zabierze nas w inne ciekawe miejsca, ale będzie okazją do poznania fascynującego świat przyrody oraz zależności pomiędzy różnymi organizmami. Odwiedzimy osiem wyjątkowych miejsc i zapoznamy się z ich charakterem, a przede wszystkim z mieszkańcami. Popływamy razem z żabą trawną, wzbijemy się na wyżyny z jaskółką, otworzymy szeroko oczy w nocy razem z gackiem, wsłuchamy się w głos drzew, poskaczemy z płatka na płatek z konikiem polnym, odpoczniemy w norce chomika, zasmakujemy się w jadalnym krajobrazie oraz przymierzymy kapelusz od maślaka.

– Spacery, które zaplanowaliśmy w tym roku mają nam pokazać i nauczyć, jaki świat przyrody jest wyjątkowy i warto, a nawet trzeba budować z nim własne, naturalne relacje. Celem tegorocznego ParkoBusu jest pokazanie innych światów, istniejących tuż obok nas oraz skłonienie uczestników wycieczek, do zbudowania relacji ze światem przyrody, którego przecież jesteśmy częścią – podkreślają organizatorzy ParkoBusu z ZZM.

 

Wiosna:

Lato:

Jesień – terminy w trakcie ustaleń:

parkobus 2024