górne tło

Krakowianie mają wielkie serca! Podsumowanie 32. finału WOŚP

27 marca poznaliśmy ostateczny wynik tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota zebrana w Krakowie, w ramach działań 8 sztabów, wyniosła blisko 5 mln złotych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wyjątkowa mobilizacja mieszkańców Krakowa i wszechobecna chęć zaangażowania się w akcję.

Celem 32. finału WOŚP był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Dzięki temu lekarze będą mogli skuteczniej zadbać o płuca Polaków po pandemii – zarówno tych najmniejszych, jak i dorosłych.

Chwilę przed północą, 28 stycznia, Jurek Owsiak podał kwotę deklarowaną, która wynosiła 175 426 813 zł. Mottem zbiórki było „Tu wszystko gra OK!” i zdecydowanie wszystko zagrało, nawet bardzo OK, bo ostateczna kwota jest imponująca.

Zebrana kwota robi wrażenie:

Choć nie o rekordy chodzi, a o zdrowie i życie pacjentów, to przytoczone kwoty są znacząco wyższe, niż rok temu! W samym Krakowie zebrana kwota jest wyższa niemal o 1 mln zł! To efekt wytężonej pracy ośmiu krakowskich sztabów.

Na tak wspaniałą sumę sztabu w UMK złożyły się:

Taki wynik nie byłby możliwy dzięki hojności, determinacji i wielkiemu sercu mieszkańców. Kolejny raz krakowianie pokazali niezwykłą moc i siłę wspólnoty w dążeniu do zrobienia czegoś dla drugiego człowieka.

– Z tego miejsca jeszcze raz składamy ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do tak fantastycznego rezultatu zbiórki – podkreślają organizatorzy krakowskich zbiórek WOŚP.

– Przede wszystkim ukłony dla wolontariuszy. To właśnie Wy stanowicie główny motor napędowy tego wyjątkowego charytatywnego wydarzenia. Bez Waszego nieustannego zaangażowania, poświęcenia i entuzjazmu nie byłoby możliwe osiągnięcie tego wielkiego celu. Dziękujemy, że jesteście sercem i zawsze możemy liczyć na Waszą pomocną dłoń! – dodają organizatorzy.

Kraków tradycyjnie wspiera WOŚP

W orkiestrowe granie włączyły się krakowskie instytucje. Pałac Wielopolskich, czyli gmach główny Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych, w finałową niedzielę, stał się siedzibą sztabu WOŚP. Tradycyjnie w orkiestrowe granie zaangażowały się miejskie jednostki i instytucje kultury. Przyłączył się także prezydent Krakowa z unikatowym podarunkiem. W tym roku były to teatralne fotele, będące świadkami wielu premier i towarzyskich spotkań. Ten kawałek historii i kultury Krakowa został wylicytowany za kwotę 9 999,00 zł.

32. Finał WOŚP był dniem pełnym wydarzeń, emocji i radości. Dzięki aktywnemu udziałowi krakowian w różnorodnych wydarzeniach miasto tętniło życiem, a ulice wypełniły się życzliwością i serdecznością. Niech ta energia pozostanie w nas na co dzień. Jak brzmi najpopularniejsze hasło Orkiestry – „Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!”.