górne tło

Czas na wiosenne porządki! Ruszyła kampania edukacyjna

Wiosna już w pełni, czas zatem na wiosenne porządki! Odebrałeś paczkę z maszyny Paczkomat InPost? Nie wyrzucaj opakowania – wykorzystaj je ponownie! Użyj go do kolejnej wysyłki lub wykorzystaj do przechowywania drobiazgów.

Miasto Kraków wspólnie z firmą InPost kontynuuję rozpoczętą na jesień kampanię „Weźże nie wyrzucaj! Zabierz opakowanie ze sobą i wykorzystaj je ponownie!” tym razem pod hasłem „Wiosenne porządki dla planety”.

W niektórych lokalizacjach przy urządzeniach Paczkomat InPost lub w ich okolicy zostawiane są kartony, pudełka, papier lub foliopaki po odebranych i rozpakowywanych przesyłkach. Pomimo systematycznie zwiększającej się liczby koszy ulicznych, w pobliżu maszyn Paczkomat są one notorycznie zapełniane niezgodnie z ich przeznaczeniem, a tak naprawdę służą do wyrzucania do nich opakowań po zjedzonym produkcie lub wypitym napoju na ulicy, zużytych gum do żucia czy biletów komunikacji miejskiej itp. Każdy z nas wie, że nawet zgnieciony karton czy pudełko mają dużą objętość. Powoduje to natychmiastowe wypełnienie kosza i skutkuje koniecznością częstszego jego opróżnienia. To prowadzi do wzrostu kosztów utrzymania czystości i porządku na terenie miasta, a także sprawia, że okolica wygląda na zaniedbaną.

Prowadzona od października do grudnia 2023 r. kampania edukacyjna miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowe postępowanie z opakowaniami po skorzystaniu z maszyn Paczkomat. W efekcie problem pozostawianych opakowań został ograniczony, jednak nie całkiem wyeliminowany.

Druga odsłona kampanii przypominać będzie użytkownikom maszyn Paczkomat o prawidłowych postawach nawiązując do wiosennych porządków oraz o idei zero waste. Na ekranach urządzeń pojawi się grafika zachęcająca do otwarcia paczki w domu i ponownego wykorzystania jej opakowania, np. podczas porządkowania własnej przestrzeni lub kolejnych wysyłek. Dodatkowo firma InPost będzie przypominać swoim klientom o idei zero waste poprzez powiadomienia push.

Kampanią zostały objęte urządzenia Paczkomat InPost znajdują się w kilkunastu lokalizacjach Krakowa, gdzie zaobserwowano pozostawianie opakowań. Są to:

Dbając o naszą wspólnotą przestrzeń, dbamy o naszą planetę!