górne tło

Dzień otwarty Apteki Designu

W marcu swoje drzwi otwiera przed nami Apteka Designu, w której szeroko rozumiane projektowanie spotyka się z nauką, nowymi technologiami i aktywizmem. To właśnie tutaj zacierają się wszelkie granice i możliwa jest nawet… wyprawa na Marsa! Dzień otwarty Designu odbył się w sobotę, 2 marca.

Dzień otwarty Apteki Designu był przede wszystkim doskonałą okazją, aby spotkać się i porozmawiać z rezydującymi w niej projektantami. Na własne oczy można było przekonać się, jak w poszpitalnym budynku powstała przestrzeń do kreatywnej i twórczej pracy oraz poćwiczyć własną wyobraźnię.

Zainteresowani renowacją mebli? Dobrze się składa, bo konsultacji udzieliła jedna z designerek mająca swoją pracownię w Aptece Designu. Spragnieni sztuki? Czekały aż dwie wystawy: jedna przygotowana przez Muzeum Zabawek, a druga przez Fundację Photon.

Marcowy dzień otwarty wpisał się również w miejskie obchody 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlaczego? W Aptece Designu można było przekonać się, co łączy to wyjątkowe miejsce z innymi krajami Unii Europejskiej, a zwłaszcza Francją, Holandią czy Portugalią!

 

Program:

Wstęp na wydarzenie był wolny.