górne tło

Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej. Wyniki eliminacji do finału krajowego

Uwaga, uwaga! Znamy już wyniki kwalifikacji do krajowego finału jubileuszowej edycji Krakowskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbędzie się 15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie!

Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej to kultowa impreza, która już od 20 lat przyciąga młode talenty wokalne, miłośników francuskiej kultury i języka. Zorganizowana w formie konkursu impreza cieszy się niesłabnącą popularnością i odbywa się w kilku etapach. W pierwszym z nich uczestnicy przesyłają do oceny nagrania swoich wykonów francuskich piosenek. Wybrani w eliminacjach wykonawcy zmierzą się 15 marca na scenie MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Zwycięzcy przejdą do ostatniego, międzynarodowego etapu konkursu, który odbędzie się 18 maja w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie.

Lista osób zakwalifikowanych do finału krajowego (kolejność alfabetyczna):

Kategoria  do lat 15:

 1. Berniak Mélodie     
 2. Cabaj Julita 
 3. Gąsior Julia 
 4. Gorz Zofia 
 5. Karlak Matylda   
 6. Kocieba Julia
 7. Oroń Amelia
 8. Rał Jadwiga   
 9. Romanowska Natalia
 10. Sołtysiak Emilia
 11. Wieczorek-Piecuch Nadia

Kategoria  16-26 lat :

 1. Bar Zuzanna    
 2. Czerwińska Alicja 
 3. Drogosz Izabela 
 4. Kaczmarczyk Kacper 
 5. Moorthi Maja
 6. Olszak Hanna
 7. Przęczek Wiktoria
 8. Wolak Emilia
 9. Zając Amelia
 10. Zięba Amelia
 11. Zieleń Oliwia

Gratulujemy! Zmagania wykonawców oceni 15 marca Jury w składzie:

Finał krajowy przewiduje zaprezentowanie jednej piosenki nowoczesnej z kręgu kultury francuskojęzycznej (napisanej i wykonanej po roku 2000). Do finału międzynarodowego należy przygotować dwie wybrane przez siebie piosenki wykonawców z kręgu kultury francuskojęzycznej: jedną nowoczesną i jedną tradycyjną z zastrzeżeniem, iż nie może to być adaptacja utworów napisanych w innych językach.

Szczegóły dotyczące warunków udziału w konkursie znajdziecie w wydarzeniu „XX Krakowski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Francuskiej”, utworzonym na Facebooku.

PDF WARUNKI UDZIAŁU

Krakowski Młodziezowy Festiwal Piosenki Francuskiej plakat