górne tło

5. edycja Krakowskiej Akademii Klimatu

Ruszyła 5. edycja Krakowskiej Akademii Klimatu, czyli wydarzenia z zakresu edukacji ekologicznej przeznaczonego dla młodzieży z krakowskich szkół. To cykl comiesięcznych spotkań w sali Nowohuckiego Centrum Kultury łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. To także dyskusje z twórcami filmów, ekspertami ONZ i przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju.

Zajęcia w ramach Krakowskiej Akademii Klimatu odbywają się całkowicie bezpłatnie. Uczestników spotkań mogą zgłaszać nauczyciele i pracownicy szkół na stronie akademiaklimatu.eu/krakow.

Projekt Krakowskiej Akademii Klimatu cieszy się dużym powodzeniem wśród krakowskiej młodzieży i nauczycieli. W czasie poprzednich czterech edycji akcji, organizowanych w latach 2022–2023, w zajęciach wzięło udział ponad 12 tysięcy osób.

Tej wiosny zaplanowano cztery spotkania:

 

Przypomnijmy, że Krakowska Akademia Klimatu to projekt zainicjowany przez Urząd Miasta Krakowa, który realizowany jest przez specjalistów z Fundacji Green Festival – organizatorów BNP Paribas Green Film Festival przy współudziale merytorycznym UN Global Compact Network, pod patronatem radia RMF FM i RMF MAXX oraz portalu Onet.