górne tło

Co nowego w MuFo?

W piątek, 8 grudnia, Mufo zaprosiło na wręczenie Nagrody im. Wojtka Falęckiego – finansowanej przez prywatne Fundatorki nagrody, która w tym roku po raz pierwszy trafiła do osoby działającej na polu fotografii. Jutro, 13 grudnia otwarty zostanie pokaz „Symulatora totalitaryzmu” Pawła Kowalewskiego, a poza tym, jak co miesiąc, muzeum przygotowało bogaty program spotkań, warsztatów, spacerów i oprowadzań.

Nagroda im. Wojtka Falęckiego

Znamy już nazwiska 14-ga nominowanych, spośród których jury wybierze tegorocznego laureata lub laureatkę nagrody! Za najciekawsze projekty fotograficzne (wystawy lub książki) zostali wyróżnieni: Yuriy Biley, Marta Bogdańska, Mariusz Forecki, Nicolas Grospierre, Maria Kniaginin-Ciszewska, Karolina Kowalska, Michał Maliński, Rafał Milach, Anna Orłowska, Łukasz Rusznica, Agnieszka Sejud, Natalia Wiernik, Karolina Wojtas i Anna Zagrodzka.

Z tego grona jury wybierze osobę, która otrzyma tegoroczną Nagrodę im. Wojtka Falęckiego, wynoszącą 12 500 złotych. W tym roku w jury zasiądą: kuratorka Fotomuseum Den Haag Iris Sikking, przewodnicząca Rady Muzealnej MuFo Agata Wąsowska-Pawlik, historyk sztuki i długoletni dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi Jarosław Suchan, Bartosz Flak i Agnieszka Olszewska z MuFo oraz obie Fundatorki, Ewa Łabno-Falęcka i Katarzyna Falęcka.

Paweł Kowalewski: „Symulator totalitaryzmu”

Od 13 grudnia w Muzeum Fotografii w Krakowie będzie można oglądać pracę Pawła Kowalewskiego „Symulator totalitaryzmu” – immersyjną instalację artystyczną, która pozwoli widzom skonfrontować się z doświadczeniem funkcjonowania w reżimach totalitarnych. Praca będzie prezentowana na poziomie -1, a jej prezentacja rozpocznie się od spotkania z artystą.

Więcej informacji na mufo.krakow.pl.