górne tło

I Konferencja Antysmogowa dla nauczycieli i uczniów

Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz Oddział Pediatryczny „Żeromskiego” zaprasza na I Konferencję Antysmogową dla nauczycieli oraz uczniów, która odbędzie się dziś, 13 grudnia o godz. 14.00. w Teatralnym Instytucie Młodych. Jej hasło brzmi: wszystko co nauczyciel i uczeń powinien wiedzieć o smogu w kontekście zdrowia.

W trakcie wykładów pediatrzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem medycznym w temacie chorób wywołanych smogiem. Wyjaśnią, jak uniknąć skutków smogu i czy jest to w ogóle możliwe.

– Pomyśleliśmy, że współpraca środowiska medycznego i pedagogicznego może przynieść wiele pozytywnych skutków w uświadomieniu dzieci w walce ze smogiem. Stąd pomysł na warsztaty antysmogowe, które przeprowadziliśmy w 15 szkołach podstawowych. Ich zwieńczeniem będzie właśnie ta interdyscyplinarna konferencja, podczas której będzie okazja dowiedzieć się szczegółowo jak smog rujnuje nasze zdrowie. Program został tak skonstruowany, aby uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w wydarzeniu wspólnie. Dla dzieci będzie specjalny panel edukacyjny. Zapraszamy i zachęcamy także do wspólnej dyskusji – zachęca Marta Czubaj-Kowal, pomysłodawczyni projektu i ordynator Oddziału Pediatrycznego szpitala „Żeromskiego”.

Podczas konferencji odbędzie się także uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego na plakat antysmogowy.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie: zeromski-szpital.pl/najblizsze-konferencje/.