górne tło

Najmłodsi znajdą specjalistyczną pomoc w poradni na os. Willowym

Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej na osiedlu Willowym 35 już otwarta! Placówka została przeniesiona z ulicy Półkole 11, a jej nowa siedziba mieści się w przebudowanym i kompleksowo zmodernizowanym budynku, w którym znajdują się m.in. 43 gabinety, sale terapeutyczne i sala konferencyjna.

27 listopada w otwarciu tej jednej z najważniejszych krakowskich inwestycji oświatowych, oddanych do użytku w tym roku, wzięła udział zastępczyni prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Przypomnijmy, że przebudowa budynku na osiedlu Willowym rozpoczęła się w 2021 roku. W ramach inwestycji powstały nowe pomieszczenia funkcjonalne poradni dla około 300 osób. W budynku znalazła się także zewnętrzna winda dla osób niepełnosprawnych oraz nowe schody zewnętrzne. Wymienione zostały również wszystkie instalacje. Wykonano nowe pokrycie dachowe oraz wymieniono stolarkę okienno-drzwiową w całym obiekcie. Budynek został także ocieplony i zyskał nową elewację. Na potrzeby poradni, wokół placówki powstały drogi wewnętrzne i nowe chodniki z kostki brukowej oraz 26 miejsc parkingowych.

Koszt inwestycji, wliczając wyposażenie, wyniósł 17,7 mln zł. Zadanie zrealizowało Miejskie Centrum Obsługi Oświaty.