górne tło

To oni działają na rzecz krakowskich rodzin

27 listopada w krakowskiej filharmonii odbyła się gala partnerów programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Wydarzenie było okazją do podziękowania i wyróżnienia przedstawicieli firm komercyjnych oraz miejskich instytucji, które oferują rodzinom wielodzietnym ulgi i rabaty w ponad 600 miejscach w mieście.

W uroczystym wydarzeniu wzięli udział m.in. Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa, Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny oraz reprezentanci instytucji miejskich i firm komercyjnych współpracujących z miastem w realizacji polityki rodzinnej, radni miejscy i przedstawiciele rodzin wielodzietnych objęci programem KKR 3+.

Podczas gali, wyróżniającym się partnerom programu KKR 3+ wręczono statuetki i przyznano tytuł „Partner Roku 2023 Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+”. Wyboru wyróżnień dokonała kapituła powołana przez prezydenta Krakowa. Brano tu pod uwagę kilka kryteriów: wyniki ankiet przeprowadzanych wśród krakowskich rodzin objętych programem KKR 3+, ocenę wysokości udzielanej zniżki/ulgi, jej popularność oraz udział partnera w działaniach i programach miasta na rzecz krakowskich rodzin. W konkursie uczestniczyli tylko partnerzy komercyjni, którzy do programu przystąpili do 31 marca tego roku.

Laureatów wyróżniono w sześciu kategoriach:

W pracach kapituły uczestniczyli: przedstawiciel rodzin wielodzietnych, przedstawiciele prezydenta oraz radni.

Po części oficjalnej części gali, goście wysłuchali koncertu Orkiestry Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie pod batutą Sławomira Chrzanowskiego z udziałem solistów: Katarzyny Guran – sopran i Tomasza Świerczka – tenor.

Fotorelacje z wydarzeni dostępna na stronie Krakowskiej Karty Rodzinnej.

O programie KKR 3+

Program został zainicjowany w 2012 roku i od tego czasu sukcesywnie ewoluował. Początkowo była to Krakowska Karta Rodzinna 4+ (dla rodzin z czwórką i większą liczbą dzieci), a od 2014 r. funkcjonuje Krakowska Karta Rodzinna 3+ (dla rodzin z minimum trójką dzieci). Jest to system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, który tworzy miasto wraz z partnerami komercyjnymi oraz instytucjami miejskimi.