górne tło

Mistrzostwa Świata Dj'ów IDA 2023 powracają do Krakowa

Dziś, 2 grudnia do Krakowa po raz kolejny zawita IDA World Finals! Impreza na stałe zapisała się w harmonogramie miasta i jest powszechnie uważana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych końca roku.

Tegoroczne zawody o tytuł Mistrza Świata Dj’ow rozegrane zostaną w Teatrze Variete.

Pojedynki dj’skie odbędą się w dwóch kategoriach „Technical” oraz „Show”. W tym roku swój start zapowiedziało 12 krajów. W Krakowie pojawią się reprezentacji krajów takich jak Kanada, Indonezja, Holandia, Portugalia, Japonia, Czechy, Belgia, Łotwa, Dania, Wielka Brytania, Bułgaria oraz Polska.

Podczas tegorocznej imprezy nie ma zdecydowanych faworytów, ale jak zawsze można liczyć na dobry start naszych reprezentantów. W kategorii „Show” w której Dj’e mają możliwość wykorzystywania nieograniczonego sprzętu peryferyjnego Polskę reprezentować będzie Dj Daaz. W kategorii „technicznej” będzie to Dj Ure z Bielska-Białej. Zawody o mistrzowskie tytuły to nie jedyna atrakcja wieczoru. Niezwykłe wydarzenie w Teatrze Variete uzupełnią pokazy specjalne w wykonaniu gwiazd dj’ingu. W tym roku wystąpią Dj Fly (Francja) – czterokrotny Mistrz Świata DMC oraz Mr. Switch (Anglia), który także ma na swoim koncie 4 tytuły mistrzowskie. Ciekawym uzupełnieniem warstwy dj’skiej jest zaproszenie do udziału w imprezie trio Matmon Jazz, na które składają się Dj Ordoeuvre, saksofonista Nicolas Chatelet oraz grająca na trąbce Camille Passerie. Oprócz Francuzów na scenie pojawią się dobrze znani hip-hopowej publiczności wykonawcy donGuralesko, Śliwa oraz Dj Decks. Poznańska ekipa zagra specjalny koncert podczas którego nie zabraknie tegorocznego utworu promocyjnego IDA 2023 Promo, który wykonawcy nagrali wraz z Mistrzami Świata IDA 2022: Tommy P-Nuts z Anglii, duetem ID238 z Japonii oraz trzykrotnym Mistrzem Świata IDA w kategorii „scratch” Scratcher’em Tsuyoshi z Tokio.

Bardzo ważnym, dodatkowym elementem weekendu mistrzostw jest część otwarta odbywająca się w ciągu dnia w holu Teatru Variete. Od 14.00 do 18.00 na zainteresowanych czekać będą bezpłatne warsztaty dj’skie, największa w Europie otwarta sesja scratch’u oraz możliwość przetestowania najnowszego sprzętu dj’skiego firmy Pioneer DJ.

Po oficjalnej części w Teatrze Variete impreza przeniesie się do Forum Przestrzenie, gdzie odbędzie się oficjalne „afterparty” na którym do Dj’a FLY dołączą Mistrz Świata IDA Rob Bankz, czterokrotny Mistrz Świata IDA/DMC VaZee oraz trzykrotny Mistrz Świata Dj Ride. Afterparty w Forum Przestrzenie jest imprezą bezpłatną i otwartą dla wszystkich tych, którzy nie zdążą kupić biletu na pojedynki w Teatrze Variete.

Miasto to od 17 lat gości imprezę IDA uznawaną za najlepiej zorganizowane zawody tego typu na świecie.