górne tło

Spacerowym krokiem po Nowej Hucie

Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na spacer „Zielona Nowa Huta” – wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Będzie to okazja do bliższego poznania tajemnic i zakątków tej najbardziej zielonej dzielnicy Krakowa. Spacer potrwa około dwóch godzin, od 16.00 do 18.00.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się m.in. jak rozwija się idea miasta-ogrodu w Nowej Hucie, gdzie znajduje się pasieka miejska, dlaczego Łąki Nowohuckie stały się obszarem chronionym Natura 2000, ile parków kryje w sobie ta dzielnica oraz gdzie zlokalizowane są miejsca, które zyskały przydomki: Robaczek, Ryba i Delfin.

Spacerowicze wyruszą spod Nowohuckiego Centrum Kultury i pokonają trasę przez Łąki Nowohuckie, aleję Róż i park Ratuszowy. W planie są także przystanki nad stawem Kaczeńcowym oraz na urokliwych podwórkach i skwerach.

Organizatorami wydarzenia są Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej oraz Małopolskie EkoWędrówki. Spacer poprowadzi Marta Dymek.

Obowiązują rezerwacje: mailowe na adres rezerwacje@cek.krakow.pl lub telefoniczne: 12 616 78 58 w godz. od 10.00 do 14.00.