górne tło

Trasa Wolbromska: zajęcie tymczasowego chodnika na ul. Pachońskiego

Roboty przy budowie Trasy Wolbromskiej dotarły do ul. Pachońskiego. Od 20 września zamknięty dla pieszych został tymczasowy chodnik po północnej stronie tej ulicy, na wysokości wlotu budowanej arterii.

Tymczasowa organizacja ruchu, która od 20 września została wprowadzona w rejonie ul. Pachońskiego, dotyczy jedynie pieszych. W związku z pracami budowlanymi zamknięto chodnik na wysokości budowanej drogi. Dla pieszych zostały wytyczone trasy alternatywne.

W kolejnych tygodniach w związku z budową włączenia Trasy Wolbromskiej do ul. Pachońskiego, czasowe utrudnienia w ruchu obejmą także ruch kołowy.

Warto dodać, że chodnik po północnej stronie ul. Pachońskiego na wysokości Trasy Wolbromskiej powstał jako rozwiązanie tymczasowe w ramach budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Przez ponad rok służył mieszkańcom tego rejonu jako główny trakt pieszy w związku z zamkniętym ciągiem pieszym po stronie południowej ul. Pachońskiego, gdzie budowane było torowisko, ul. gen. Sosabowskiego i przebudowywana jezdnia ul. Pachońskiego.

Do końca roku ruch pieszych po północnej stronie ul. Pachońskiego zostanie przywrócony z wykorzystaniem przejść, które powstaną przy skrzyżowaniu z Trasą Wolbromską.

Trasa Wolbromska będzie się łączyć z północną obwodnicą Krakowa, realizowaną obecnie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dzięki temu powstanie alternatywna wobec ul. Jasnogórskiej, Łokietka i al. 29 Listopada trasa wylotowa i wjazdowa do Krakowa od strony północnej. Zgodnie z planem nowa droga ma być gotowa jeszcze w tym roku.