górne tło

Teatr KTO – artystyczna przestrzeń dla seniorów

Po wielkim sukcesie pilotażowej edycji programu „KTO?Senior!” skierowanego do osób w wieku 60+ krakowski Teatr KTO ogłasza jego kontynuację. Dotychczas w ramach projektu powstały dwa przedstawienia teatralne „Nie mówimy jeszcze pass, czyli najważniejsza jest rodzina” w duchu Kabaretu Starszych Panów oraz „Podnoszą się od stołu na wagach śniadań rozmów min…” inspirowane dramatem „Wdowy” Sławomira Mrożka.

W tym roku Teatr KTO do współpracy przy projekcie „KTO?Senior!” zaprosił Macieja Gorczyńskiego, reżysera wielokrotnie nagradzanych i znanych krakowskiej publiczności „Innych ludzi” na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej, który poprowadzi grupę senioralną.

Nabór seniorów do drugiej edycji programu trwa do dziś, 25 września. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Potrwają one od listopada do kwietnia przyszłego roku i zakończą się pokazem w formie spektaklu. Chętnych seniorów teatr zaprasza do wysłania swojego zgłoszenia wraz z krótką informacją o sobie na adres e-mail: warsztaty@teatrkto.pl.

Więcej informacji na stronie Teatru KTO.

Pierwsze organizacyjne spotkanie z reżyserem, na którym osobiście zdradzi szczegóły tej edycji odbędzie się 30 września po prezentacji spektaklu „Podnoszą się od stołu na wagach śniadań rozmów min…”. Przedstawienie zaprezentowane zostanie w ramach „Weekendu seniora z kulturą”, akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.