górne tło

Jesienne aktywności dla dzieci i młodzieży w KFK

Wraz z nadejściem kolorowej i słonecznej jesieni Krakowskie Forum Kultury przygotowało zestaw kreatywnych zajęć, które zachęcą najmłodszych i tych nieco starszych do odkrywania swojego potencjału i pasji w przyjaznym i inspirującym środowisku.

W ofercie znalazło się m.in. dobrze już znane Rodzinne muzykowanie – zajęcia muzyczne dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 0-2 lata oraz 2-4 lata, podczas których doświadczają one muzyki na żywo i rozwijają swoją wrażliwość muzyczną. To wspaniały czas wspólnej zabawy dla maluchów i ich opiekunów – teraz w zupełnie nowej odsłonie z poznawaniem instrumentów i ich brzmień.

Dla milusińskich w wieku od roku do 5 lat KFK poleca też Logo-śpiewanki, czyli zajęcia logopedyczne z elementami muzyki i rytmiki. Podczas spotkań najmłodsi będą ćwiczyć swój aparat mowy, udoskonalać słownictwo, a także rozwijać umiejętność słuchania, a to wszystko w towarzystwie muzyki i przeróżnych dźwięków.

W nowym sezonie na młodych artystów w wieku od 3 do 7 lat czeka Kreatywna plastyka i różnorodne tematy zajęć. We wrześniu stworzą pudełka skarbów i walizki wakacyjnych wspomnień, a o dobrą atmosferę zadbają prowadzące z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi.

To jednak nie koniec – cykl Rzemiosło dla małego i dużego to rodzinne warsztaty i kolejna kreatywna propozycja, która cieszy się w KFK dużą popularnością. – Zapraszamy mamy, ojców, babcie, dziadków, ciocie i wujków, aby wspólnie ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w zajęciach łączących pokolenia. W ramach projektu będziemy rzeźbić, malować, tańczyć, budować, żonglować i robić rzeczy, na które na co dzień nie mamy czasu i możliwości – zachęcają organizatorzy.

W jesiennej ofercie KFK znalazło się też miejsce dla aktywności dla młodzieży. Po sukcesie cyklu „Kulturalny Babiniec” pora na ART AKADEMIĘ. Będą to rozwijające kreatywność zajęcia rękodzielnicze, a także forma relaksu i integracji z grupą rówieśniczą. Inna ciekawą propozycją są też warsztaty piosenki aktorskiej, które startują już 4 października. Zajęcia poprowadzi Dorota Kaczor – tegoroczna zwyciężczyni krakowskiej nagrody Animatorki Roku.

Wszystkie informacje o zajęciach można znaleźć na stronie: krakowskieforum.pl oraz Facebooku.