górne tło

Czas szykować się na Wielką Lekcję Ekologii!

Start 17 września (niedziela) godź. 11.00

Teren zielony przy TAURON Arena Kraków

Zapraszamy rowerzystów, cyklistów, pieszych, użytkowników hulajnóg, rolek i pasażerów komunikacji miejskiej!  

Przybywajcie z dobrymi humorami i otwartą głową.

Czeka Was ekscytujący spacer wśród kilkudziesięciu stoisk z całym mnóstwem atrakcji, zadań i wyzwań klimatycznych, ekologicznych i środowiskowych.

Ukończycie go z głową pełną nowych wiadomości, inspiracji i pomysłów a także w przypadku najwytrwalszych, którzy pozytywnie zaliczą dziesięć wybranych zdań z bukietem aromatycznych, smacznych i zdrowych ziół.

A tych, którzy podczas Lekcji postawią na czystą edukację zapraszamy do posłuchania wielce zajmujących wykładów, jakie przygotowali dla nas naukowcy z Politechniki Krakowskiej.

Dowiecie się z nich m.in.:

W programie również konkurs dla dzieci na temat zasad segregacji odpadów ze świetnymi nagrodami dla najlepszych, spotkanie ze sztuką ekologicznie zaangażowaną oraz koncert Krakowskiego Chóru Dziecięcego.

Szczegółowy program prezentacji na scenie plenerowej znajdziecie tutaj 

Z całym programem tegorocznej edycji Wielkiej Lekcji Ekologii zapoznacie się tutaj

Do zobaczenia w niedzielę.

 

Wielka Lekcja Ekologii ma na celu przekazanie wiedzy na temat przyczyn i skutków zmian klimatu, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki niskoemisyjnej, wodnej i zagadnień związanych z jakością powietrza, a także informacji o dostępnych programach i projektach realizowanych przez spółki miejskie, jednostki organizacyjne Miasta Krakowa oraz wydziały Urzędu Miasta Krakowa. Jest ona okazją do pokazania organizacji, kół naukowych etc. zaangażowanych w działalność na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Wydarzenie jest skierowane do każdego mieszkańca Krakowa.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Krakowa i Arena Kraków SA.