górne tło

Przyjdź na spotkanie dotyczące depresji poporodowej

Mamo – powiedz, jak się czujesz! Rusza kampania edukacyjna dotycząca tematu zdrowia psychicznego u mam i kobiet w ciąży. Dziś, 19 września, o godz. 14.00 w pałacu Potockich odbędzie się wydarzenie poświęcone tematowi depresji poporodowej zorganizowane przez Fundację Admoveri.

Nasze społeczeństwo nadal nie zdaje sobie sprawy, jak powszechna jest depresja poporodowa i jak dotkliwy może być jej wpływ na życie matki, dziecka i ich relacje. Brak świadomości i akceptacji społecznej wokół tego tematu może prowadzić do milczenia, izolacji i braku wsparcia dla kobiet, które doświadczają tego trudnego stanu.

Podczas spotkania uczestnicy będą rozmawiać na temat depresji poporodowej z punktu widzenia mamy, lekarza, psychoterapeuty oraz fizjoterapeutów uroginekologicznych, położnych i innych profesjonalistów.

Specjaliści spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy depresji poporodowej można zapobiegać oraz przedstawią projekt powstały z myślą o wszystkich mamach mamopowiedz.pl, który wspiera zdrowie psychiczne mamy, buduje odporność psychiczną i przede wszystkim zachęca do rozmów i otwartości na temat depresji poporodowej.

Program wydarzenia:

godz. 14.00
Przywitanie gości
- Karolina Sztyler, prezes Fundacji.

godz. 14.15–15.00
Panel dyskusyjny pt. Depresja poporodowa (PPD) - czym jest?

Prelegenci: Arleta Bluhm, Zuza Skrzyńska, dr Anna Tereszko,
Prowadzi: Dominika Pikul.

godz. 15.00–15.45
Panel dyskusyjny pt. Jak wesprzeć mamę w ciąży i porodzie?
Eksperci interdyscyplinarnie o opiece okołoporodowej.

Prelegenci: Beata Jedlińska, Beata Przała, Anna Kotlińska, Dorota Niewęgłowska.
Prowadzi: Karolina Sztyler.

godz. 16.00
Warsztat dla mam pt. Samotność w macierzyństwie.

Prowadzi: Arleta Bluhm.

godz. 16.00–17.00
Networking.

Pobierz ulotkę o depresji poporodowej [PDF]