górne tło

Maluchy do biegu, gotowi, start!

„Szkraby”, „Gagatki”, „Ancymony”, „Urwisy” i „Małolaty” to nazwy kategorii biegowych oraz dystansów, w jakich wystartują uczestnicy Mini Melts Kraków Run, czyli biegu dla krakowian w wieku od trzech od trzynastu lat. Wydarzenie odbędzie się 7 października przy TAURON Arenie Kraków. Zapisy internetowe trwały do 26 września lub do wyczerpania miejsc.

Najważniejszym celem biegu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Podczas zawodów nie będzie dokonywany pomiar czasu ani nie będą prowadzone żadne klasyfikacje – tego dnia najważniejsze mają być dobra zabawa i rozwój sportowej pasji. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak dorosły biegacz – otrzyma specjalną koszulkę na start oraz medal i upominki na mecie.

Mini Melts Kraków Run odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe, do których dostosowany został dystans do pokonania. Łącznie wystartować może aż 2000 najmłodszych mieszkańców naszego miasta, w poszczególnych kategoriach obowiązują natomiast limity cząstkowe.

Start zawodników nastąpi z ul. Dąbskiej w okolicy TAURON Areny Kraków.

Zapisy internetowe prowadzone były na stronie biegu i trwały do 26 września. W przypadku niewyczerpania miejsc, będzie można zgłosić swoje uczestnictwo także 6 października w Biurze Zawodów, zlokalizowanym we foyer przy wejściu nr 1 do TAURON Areny Kraków. Szczegółowe informacje m.in. o opłatach i odbiorze pakietów startowych na stronie internetowej zis.krakow.pl.

Więcej informacji na: Cracovia Półmaraton.