górne tło

Ekoporadnik dla właścicieli domów jednorodzinnych

Przed Wami ciąg dalszy cyklu Ekoporadników autorstwa Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. Dzisiejsza publikacja skierowana jest do właścicieli budynków jednorodzinnych.

Większość domów jednorodzinnych w naszym kraju nie pozwala na oszczędne gospodarowanie energią.

Aby sprawdzić stopień energochłonności naszego domu warto przeprowadzić audyt energetyczny. Audyt ten (zwany też cieplnym) wykonuje się, aby określić zakres oraz parametry techniczne i ekonomiczne prac związanych z termomodernizacją. Audyt wskazuje najlepsze rozwiązania, biorąc pod uwagę koszty realizacji przedsięwzięcia oraz wynikające z niego oszczędności energii i czas zwrotu z inwestycji.

Wiele domów zużywa ponad 100 kWh/m2/rok energii, podczas gdy standard budynku energooszczędnego określa jej zużycie na mniej niż 70 kWh/m2/rok.

W udostępnionym Ekoporadniku dla właścicieli domów jednorodzinnych znajdziecie m.in. odpowiedzi na pytania:

Z opracowania dowiecie się także, jak zmiana nawyków i codziennych zachowań mieszkańców może obniżyć rachunki za energię elektryczną oraz ciepło. Znajdziecie też informacje o sposobach produkcji energii ze źródeł odnawialnych i oszczędnego gospodarowania wodą, której w Polsce jest coraz mniej.

Wkrótce na naszej stronie kolejne Ekoporadniki:

Pobierz Ekoporadnik dla właścicieli domów jednorodzinnych

Projekt jest realizowany w ramach programu LIFE EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” i finansowany ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Logo EKOMAŁOPOLSKA