górne tło

Technologie asystujące dla osób z niepełnosprawnościami

W Hali Cracovii przy al. Focha 40 oraz w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” przy ul. Odrzańskiej 13/2 można bezpłatnie skorzystać z porad i konsultacji specjalistów, a także wypożyczyć sprzęt asystujący.

Celem działalności OWiT jest zwiększanie, podtrzymywanie lub poprawianie możliwości samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami poprzez nieodpłatne porady i wsparcie. Ośrodek zapewnia nie tylko wypożyczanie sprzętu, urządzeń i oprogramowania, ale także wstępny instruktaż oraz porady dla członków rodzin osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Ośrodek Wsparcia i Testów znajduje się w Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych, al. Ferdinanda Focha 40 w Krakowie.

Na terenie GMK znajduje się również drugi punkt w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” ul. Odrzańska 13/2, w którym możliwe jest wypożyczenie sprzętu lub uzyskanie konsultacji specjalistycznej (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).

Punkty czynne są od poniedziałku do piątku.
 

Więcej informacji o programie znajdą Państwo na stronie internetowej, FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE.

Ulotka informacyjna [PDF]

 

Oferta Ośrodka Wsparcia i Testów (OWiT) finansowana jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach programu "Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością".