górne tło

Ruszyła 21 edycja konkursu CZŁOWIEK BEZ BARIER

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. 

Do konkursu można zgłaszać wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym. W konkursie promowane i nagradzane są osoby, które niezależnie od stopnia sprawności fizycznej łączy aktywna postawa życiowa - biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, rozwoju zawodowego i społecznego, są przedsiębiorcze, aktywnie pomagają innym.

Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“(osobę w wieku 14-20 lat) i troje równorzędnych wyróżnionych. Poznamy również laureatów Nagrody Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”.  

Tegoroczni laureaci przedstawieni zostaną podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 5 grudnia 2023 roku. 

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”.

Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku. 

Konkurs odbywa się pod Patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2023” na stronie www.niepelnosprawni.pl