górne tło

„Zagubieni” – II edycja niezwykłej gry w Bibliotece Kraków

Co może się wydarzyć, kiedy ekscentryczny naukowiec i pisarz-grafoman zechce stworzyć, przy pomocy sztucznej inteligencji, literacki bestseller, lecz zawiedzie go maszyna obliczeniowa? Gdy w związku z tym, w filiach Biblioteki Kraków nieoczekiwanie pojawią znane postaci literackie, które usilnie próbują wrócić do swoich światów. Co im grozi, jak możemy im pomóc? Biblioteka Kraków zaprasza dziś, 22 września, do udziału w drugiej edycji oryginalnej gry miejskiej „Zagubieni”.

To zadanie dla łowców przygód, pasjonatów literatury i filmu w każdym wieku, których Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w niezwykłej grze miejskiej „Zagubieni”.

Jej motywem przewodnim są bohaterowie słynnych powieści, a także gatunki i motywy literackie. Każda z kilku wybranych filii, w których będzie trwać rozgrywka, prowadzona przez znane postaci literackie, zostanie specjalnie zaaranżowana i zainscenizowana pod konkretny gatunek literacki: kryminał, fantasy, horror, romans, powieść przygodowa, baśń i komedia.

Rozgrywana w grupach kilkuosobowych gra „Zagubieni” odbyła się 26 sierpnia. Kolejna rozgrywka zostanie przeprowadzona dziś, 22 września.

W ramach gry odbędą się równocześnie dwa konkursy: na najlepszy strój oraz najciekawszą nazwę grupy zgłoszonej do gry. Zwycięzców gry oraz konkursów poznamy w październiku, podczas finałowego balu kostiumowego. Laureaci otrzymają wówczas atrakcyjne nagrody!

Gra miejska „Zagubieni” jest elementem realizowanego przez Bibliotekę Kraków projektu „Świat książki i w zasięgu ręki”, obejmującego również grę paragrafową nawiązującą do twórczości i bohaterów komediopisarza Aleksandra Fredry oraz happeningi literackie z udziałem bohaterów słynnych powieści i bajek.

Szczegółowe informacje o projekcie, w tym zasady udziału i regulamin gry miejskiej „Zgubieni”, są dostępne na stronie biblioteka.krakow.pl i profilu Biblioteki Kraków na Facebooku.

Zapisy tutaj.