górne tło

Rozpoczynamy cykl publikacji Ekoporadników

Ekoporadnik, który udostępniamy został przygotowany z myślą o osobach budujących nowe domy. Jego treść została dostosowana do rekomendacji i sugestii, jakie zostały zebrane w trakcie badań społecznych, przeprowadzonych w roku 2022. Poradnik jest efektem prac ekspertów merytorycznych, którzy uwzględnili potrzeby zainteresowanej grupy.

W Ekoporadniku znajdziecie odpowiedzi na pytania: jaki dom zbudować ze szczególnym uwzględnieniem rekomendowanych technologii, materiałów i przede wszystkim źródeł energii, w jakie go wyposażymy.

Z Ekoporadnika dowiecie się też, jak kształtują się obecnie koszty budowy domu standardowego i energooszczędnego i jakie są możliwości, aby pozyskać wsparcie finansowe na ten cel.

Przed rozpoczęciem budowy warto także zapoznać się z rozdziałami dotyczącymi właściwego postępowania z odpadami budowlanymi, zagospodarowania działki czy racjonalnego gospodarowania wodą.

Zobacz Ekooporadnik

Ekoporadnik dla osób planujących budowę domu to pierwszy z większego cyklu publikacji, zawierających fachowe porady. W kolejnych tygodniach planujemy podzielić się z Wami kolejnymi opracowaniami:

Logo EKOMAŁOPOLSKA

Projekt zrealizowany w ramach programu LIFE EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” finansowany ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.